bakulik bakulik online — Strona prywatna Łukasza Bakuły

przejdź do treści

Działy

Informacje

W tym dziale zamieściłem garść informacji na temat mojej skromnej osoby oraz moich zainteresowań, a także notkę o prawach autorskich dla tych, którzy chcieliby skorzystać z mojej twórczości.

Bakulik

Przeczytaj informacje nt. mojej osoby.

Poezja

Przeczytaj informacje o moim pisaniu.

Fotografia

Przeczytaj informacje o moim fotografowaniu.

Kabaret

Fanem kabaretów byłem już od dość dawna, głównie oglądałem ich występy w telewizji. Natomiast moja przygoda z kabaretem „od wewnątrz” zaczęła się w listopadzie 2000 roku, kiedy to stałem sie członkiem Mafioły. Nigdy jednak nie wystąpiłem na scenie. Moja rola ograniczała się do pisania tekstów, w większości piosenek, ale też i skeczy. Możecie je przeczytać na odpowiednich podstronach. Od tamtego czasu uczestniczyłem z Mafiołą w wielu przeglądach, kabaretonach lub po prostu w występach, głównie jako widz, ale też w roli opeatora technicznego puszczającego podkłady muzyczne. Uwieczniałem też występy Mafioły, nie tylko na zdjęciach.

Ja i Aśka Kołaczkowska. OSPA 2002Moje teksty brały udział w konkursach, były prezentowane na OSPIE, na eliminacjach do PAKI. Poznałem kilka osób z innych kabaretów, że wymienię tych bardziej znanych: Joannę Kołaczkowską, Dariusza „Kamola” Kamysa, Grzegorza Halamę, Władysława Sikorę, Piotra „Mozarta” Mocarskiego, Rafała Kmitę. Równie wysoko cenię sobie znajomości z mniej sławnymi, co nie znaczy mniej wspaniałymi osobami, np. z kabaretów E tam, Nie My czy Widelec.

Ta strona

Obecna odsłona przedstawia ósmą już wersję mojej prywatnej strony. Jej historia rozpoczęła się w 2001 roku, kiedy to pod adresem red.porfirion.w.interia.pl (kliknięcie w odnośnik przeniesie Cię do Archiwum Internetu, gdzie znajdziesz kilka zachowanych wersji strony) powiesiłem zrobiąną naprędce przy użyciu programu MS FrontPage Express pierwszą w życiu witrynkę mojego autorstwa. Oparta była ona na ramkach i ogólnie beznadziejna. Uboga w treści, a ładowała się długo. Rok później zastąpiona została „Łukasza Bakuły stroną literacką” umieszczoną pod adresem bakulik.w.interia.pl.

Rok 2003 przyniósł kolejne dwie wersje strony – w styczniu i w sierpniu, tym razem zaadresowane własną domeną www.bakulik.art.pl i zamieszczone na wykupionym serwerze. Oprócz zmieniania adresów i wyglądu, na stronach przybywało również treści – do tekstów poetyckich dołączyły kabaretowe, zwiększyła się również ilość opublikowanych zdjęć. W 2004 roku zacząłem poznawać XHTML i nie omieszkałem przetestować zdobytej wiedzy przy tworzeniu kolejnego wydania mojej strony.

Rok 2005 stał się rokiem przerabiania wszystkich prowadzonych przeze mnie stron na PHP + XHTML (oprócz własniej, tworzyłem również witryny Kabaretu Mafioła, firmy ComboArt oraz Konferencji Naukowej OSAD 2006 dla Politechniki Gdańskiej). Tym sposobem w maju świat ujrzał szóstą odsłonę mojej strony zamieszczoną pod działającym do dzisiaj adresem www.bakulik.pl.

W Nowy Rok 2007 opóbliowałem siódmą wersję strony. Wisiała ona w sieci najdłużej ze wszystkich, bo ponad cztery lata, aż została zastąpiona tą, którą właśnie oglądasz. Książka Gości została zastąpiona systemem komentarzy do konkretnych treści.

O moich poczynaniach w zakresie tworzenia stron internetowych poczytasz na stronie „firmowej” www.bakulik.com.pl. Kolejne wersje historyczne moich stron, a także wszystkich innych zamieszczonych w sieci, znajdziesz w Archiwum Internetu.

Moja strona uzyskała reputację „Doskonała” od społeczności Web of Trust. Was również proszę o oddanie głosu i wystawienie komentarza.

Prawa autorskie

Licencja Creative Commons O ile nie stwierdzono inaczej, wszystkie materiały zamieszczone na tej stronie są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa–Użycie niekomercyjne–Na tych samych warunkach 3.0 Polska. Autorem treści jest Łukasz Bakuła, chyba że zaznaczono inaczej.

Licencja nie wpływa w żaden sposób na uprawnienia wynikające z dozwolonego użytku ani innych obowiązujących ograniczeń lub wyjątków prawa autorskiego.

W przypadku skorzystania z zamieszczonych na stronie materiałów, bardzo proszę o poinformowanie mnie o tym fakcie.

Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych